Bojová brzda

Přívlačový naviják s bojovou brzdou

Přívlačový naviják s bojovou brzdou je kompromisem mezi přední a zadní brzdou doplněný o mechaniku pro divoký souboj. Ovládá se páčkou ve spodní části. Posunutím doleva brzdu utáhnete, pohybem doprava ji zase povolíte.

Podle jakých dalších parametrů vybíráme naviják na přívlač?

Naviják na přívlač dále vybírejte hlavně podle kapacity cívky a převodového poměru. Dobré je zaměřit se rovněž na počet ložisek, které ovlivňují plynulost chodu navijáku.

Kapacita cívky

Kapacita cívky určuje, kolik vlasce navinete na cívku. Když je udáno, že kapacita cívky je 30/150, tak na přívlačový naviják namotáte 150 metrům vlasce o průměru 0,3 milimetru.

Velikost cívky

Velikost cívky je jedním číslem udaná kapacita cívky. Pokud je napsáno, že velikost cívky je například 70, tak na ní navineme 100 metrů vlasce o průměru 0,7 milimetru.

Převod

Převod určuje, kolikrát se otočí překlapěč kolem cívky navijáku na jedno otočení kličky. Jestliže máme naviják s převodem 5:1, tak se překlapěč otočí okolo cívky pětkrát za jedno otočení kličky.

Počet ložisek

Ložisko je součástka, která snižuje tření při pohybu komponentů. Vyšší počet ložisek napomáhá hladkému chodu navijáku. Důležité je, aby měl naviják na přívlač jedno speciální ložisko navíc pro hladký pohyb cívky.

Zobrazuji všechny 3 výsledky